Re:vize si zvolila historicky páté spolumluvčí

Novými spolumluvčími Zelené re:vize byli minulý týden zvoleni Jaroslav Michl (ZO Štětí) a Antonie Bernadová (ZO Olomouc). Ve funkci vystřídají Lucii Hradeckou a Vojtěcha Weisbauera, kterým vypršel jejich půlroční mandát.

Antonie Bernadová

Spolumluvčí představují hlavní styčný bod mezi vnitřkem a vnějškem platformy (byť nemají žádné formalizované pravomoci). Jsou voleni na půl roku a podmínkou je, že alespoň jedna z nich není muž a alespoň jeden/jedna nejsou z Prahy.

Jarda je studentem politologie a filosofie. Zelená re:vize jej zaujala svým silným důrazem na sociální politiku, který u Zelených dlouhodobě postrádal. Doposud se věnoval zejména vnitrostranickým činnostem v rámci kraje. Do budoucna by se rád více zaměřil na prosazování palčivých celostátních témat, jakým jsou například exekuce. „Jedním z nejdůležitějších výstupů Zelené re:vize za uplynulý půlrok pro mě byl návrh na zrušení soukromých exekutorů. Ačkoliv se návrh nepodařilo prosadit do dlouhodobého programu, myslím, že by neměl opouštět programovou diskuzi a měli bychom s ním i nadále pracovat,“ doplňuje.

Jaroslav Michl

Studentku Antonii zastihla zpráva o zvolení do funkce spolumluvčí v Srbsku, kde pomáhala v uprchlických táborech lidem v nouzi. Zelená re:vize ji kromě důrazu na důstojný život pro všechny bez výjimky zaujala hlavně svým nasazením a množstvím aktivních lidí, kteří věnují nemalé množství energie a času upozorňování na zásadní problémy a snaží se hledat jejich řešení. Do budoucna by se chtěla nadále věnovat především komunálním tématům. „Vnímám alarmující nezájem o veřejný prostor. Chtěla bych zviditelnit téma komunitního života a podpořit aktivity upozorňující na jeho problémy a snažící se zlepšit život nejen ve městech, ale i na vesnicích, kde mnohdy jedinou komunitní událostí bývají hasičské plesy,“ dodává.

Novým spolumluvčím stále se rozrůstající názorové platformy členek a členů Strany zelených gratulujeme a přejeme hodně sil do dalšího působení (nejen) v rámci strany! (lh)

Jedna myšlenka na “Re:vize si zvolila historicky páté spolumluvčí”

  1. „(spolumluvčí) Jsou voleni na půl roku a podmínkou je, že alespoň jedna z nich není muž a alespoň jeden/jedna nejsou z Prahy.“

    jsou voleni – mn. čís. rodu mužského
    z nich – mn. čís. rodu ženského

    Takové zacházení z jazykem vede k nedorozumění. Myslím, že podobné projevy genderové hyperkorektnosti jsou spíš projevem pózerství, než úcty k ženám. Být ženou, obávám se, že by mě to dost dráždilo.

Zanechte komentář

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.